İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Satın almaya değer en iyi mini cep telefonları

Şu anda piyasada küçük ekranlı bir akıllı telefon bulmak zor ama yine de birinci sınıf bir deneyim sunanlar arasında, iPhone 12 Mini, iPhone SE, Google Pixel 5, Samsung Galaxy S21 sizin için en iyi seçenek olabilir.

Küçük ekranlı bir akıllı telefona duyulan ihtiyaç hiçbir zaman kaybolmadı, ancak yine de yoğun talebi karşılaması gerekiyor veya yeterince yüksek fiyatlı olduğu düşünülebilir. Ancak 2020 ve muhtemelen 2021’den itibaren bu ihtiyacı karşılayacak daha fazla ürün piyasaya sürülecek. İşte bugün satın almaya değer en kompakt akıllı telefonlar listesi;

1. iPhone 12 Mini

iPhone 12 Mini tam da kullanıcıların aradığı şey, malzemelerden, deneyimlerden içerisindeki özelliklere kadar gerçek anlamda üst düzey bir akıllı telefon. Bu tam olarak küçük bir ekranın ne olduğunu tanımlayan, ancak hiçbir şekilde küçültülmeyen bir üründür. Hala güçlü bir A14 yongasına ve iPhone 12 gibi bir çift kamera sistemine sahiptir.

İnce çerçeve tasarımı ve düz ekranı sayesinde iPhone 12 Mini, çok kompakt bir gövdede mümkün olan en geniş ekran alanını sunuyor. 2019’da iPhone 11 Pro modeli en küçüğü ama fiyatı çok pahalı, bu yılki iPhone 12 Mini ise çok daha uygun fiyatlı olmuştur. Kompakt bir ihtiyaç için ve özellik kesintisi olmadan en yeni iPhone modeli için uygun bir fiyat olarak görülüyor.

2. iPhone SE (2020)

iPhone SE (2020), iPhone 8 ile aynı görünümde 2019’dan bir işlemci kullanıyor. Makine hala hızlı, kompakt ve uygun fiyatlı olma avantajına sahip, ancak kalın çerçeve tasarımıyla bir ödünleşimi var.

Ancak, dahili donanım önümüzdeki birkaç yıl içinde yine de bunun üstesinden gelebilecek. iPhone 12 Mini’nin fiyatı ihtiyaçlarınız için çok yüksekse, iPhone SE (2020) iOS dünyasında kötü bir seçim olmayacaktır.

3. Google Pixel 5

Android işletim sistemine geçecek olursak, Pixel 5 en yeni üründür. Bu yıl Pixel 5 XL olmadan, maksimum görüntüleme alanı için önceki nesil gibi kalın bir alnı olmayan kompakt, şık bir telefon elde ediyoruz. Ancak bu yıl Google, cihaz için orta seviye Snapdragon işlemcisi olan Snapdragon 765G’yi donatarak daha erişilebilir şeylere doğru ilerliyor, ancak saf Android işletim sistemiyle birleştirildiğinde performans hala etkileyici olmaktadır.

Ana sensör Pixel 4 ile aynı, ancak daha kullanışlı bir geniş açılı kamera yerine telefoto kamerayı kullanıyor, kalite bugün hala çizginin en üstünde. 90Hz ekran daha da şaşırtıcı bir deneyim sunmaktadır.

4. Samsung Galaxy S21

Daha önce Audiovisual Vietnam, Samsung’un iPhone 12 mini gibi bir ürünü piyasaya sürmesinin ne kadar harika olacağına dair bir video yayınlamıştı. Ve buna Galaxy S21 ile cevap verildi. Yenilenmiş bir tasarımla, kavisli ekranı, ile listemizin 4.cü sırasında bulunuyor. Galaxy S21 hala birçok yeni özellikle üst düzey hissettiriyor ve yalnızca 6,2 inç ekranıyla kompakt ve 169 gram ağırlığında, mini telefon sevenlere

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares